събота, януари 24, 2009

Сливен надделя на Светкавица с 2:1

Сливен победи Светкавица (Търговище) с 2:1 в контролна среща, играна на стадион "Хаджи Димитър" пред 1300 зрители. Домакините откриха резултата още в петата минута с гол на Явор Въндев. Девет минути по-късно - в 14-та минута, се разписа и новото попълнение Илия Илиев. Към края на първото полувреме гостите изравниха играта, а след добра контраатака 43-ата минута Христов намали. През второто полувреме домакините имаха много голови положения, но Миндев, Въндев, Илиев и Петаков пропуснаха да ги реализират.

След мача треньорът на Сливен Георги Дерменджиев, заяви, че е доволен и от изявите на играчите в двете контроли - вчера срещу Брезник, спечелена с 1:0, и от днешната със Светкавица. Той поясни, че от 2 до 16 февруари тимът ще бъде на лагер в Анталия, където ще играе още 5 контроли, съобщава радио Фокус - Сливен.