неделя, март 18, 2012

Азаренка и Федерер триумфираха в Индиън Уелс

Световната номер 1 Виктория Азаренка и световния номер 3 Роджър Федерер триумфираха на Мастърс 1000 в Индиан Уелс. Те победиха във финалния сблъсък съответно Мария Шарапова и Джон Иснър. В женския сблъсък световната номер 1 победи хубавата Маша с 6:2, 6:3. В първия сет 2 безответни пробива за Вика бяха достатъчни да затвори сета с 6 на 2. Във втория сет пробивите следваха един след друг - 5 пробива в първите 6 гейма на втория сет. В крайна сметка Азаренка затоври сета с 6 на 3 и мача с 2:0 сета. Така Виктория спечели титлата във финала на "най-шумните" тенисистки, които пъшкаха след всеки свой удар. Азаренка има вече 23 поредни победи.

При мъжете Федерер надви трудно Иснър с 7:6, 6:3. Първият сет мина без пробиви и след оспорван тайбрек Федерер се наложи с 8:6 точки, реализирайки чак четвъртия си сетбол. Във втория сет нещата изглеждаха по-различно. При 3:3 дойде първия пробив за Федерер, повеждайки с 4:3. Затвърди пробива за 5:3, след което проби отново, за да спечели мача и титлата в Индиън Уелс. Иснър, който вчера надви много трудно Новак Джокович днес завърши само с 4-5 аса, за разлика от двайсетте и един вчера, може би оттук дойде и неговата загуба, имайки предвид какъв процент от мачовете си гигантът печели благодарение на мощния си сервис. В крайна сметка победителите се казват Виктория Азаренка и Роджър Федерер. На печелившите честито!!!