събота, март 21, 2009

Иванков с победа над Фенербахче, спасява топовен шут на Роберто Карлос в 75' и вкарва от дузпа в 90'

Димитър Иванков се превърна в герой при домакинската победа на Бурсаспор срещу гранда Фенербахче с 2:1. Българският вратар вкара от дузпа гола на успеха в даденото от рефера продължение и изкачи тима си на 6-о място във временното класиране. Иванков имаше нещастието да извади топката от мрежата си още в 4-ата минута, когато европейският шампион с Испания Даниел Гуиса изскочи зад защитата, преодоля бившия страж на Левски и даде аванс на "фенерите". Гостите направиха още няколко пропуска до почивката, а Иванков демонстрира класа с две отлични спасявания.През второто полувреме Бурсаспор взе инициативата, а Фенербахче предимно се бранеше. Отсъствието на контузения плеймейкър Алекс се оказа пагубно за тима на Луис Арагонес, който в предишния кръг по наивен начин изпусна да победи аутсайдера Коджаели и все повече изостава от битката за титлата. Четвърт час преди края Иванков спаси топовен удар от фаул на Роберто Карлуш. В 86-ата минута старанието на домакините даде резултат и те успяха да изравнят, а в продължението техен нападател беше спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Иванков не трепна и с прецизен удар матира колегата си Волкан Демирел. Това бе първа победа за Бурсаспор срещу Фенербахче от петте мача помежду им този сезон. "Фенерите" все още са на 4-о място, с равен брой точки с Галатасарай - по 44. Пред тях са Сивасспор с 49, Бешикташ с 48 и Трабзонспор с 46.