четвъртък, май 10, 2012

България победи Сърбия с 3:0 пред невероятна българска публика

Във втория ден от олимпийските квалификации (9 май 2012), деня на Европа и деня на победата, България се наложи по категоричен начин с 3:0 над европейския шампион Сърбия в препълнената до краен предел зала Арена Армеец София. По-рано през деня Германия победи Финландия с 3:1, а Испания надви Словения с 3:0. След тези мачове залата започна да се пълни, като хора прииждаха дори след началото на мача на българските лъвове. В първия гейм след комфортна преднина от 23:15 за България, геймът беше трудно затворен при резултат 25:22. Във втория гейм тотално надиграхме сърбите и се поздравихме с впечатляващ резултат - 25:16. В третия гейм също имахме комфортна преднина от няколко точки, които бяха стопени само до 2. В първия мачбол за България сърбите се спасиха, но при втория, в който българите посрещаха, макар и да не успяха да атакуват успешно с мощна блокада сложиха край на спора - 25:23 и 3:0 гейма за България. Ето и няколко снимки от въпросната вечер, уловени от обектива на СПОРТНО:
 (снимка 1: успешна атака на Владо Николов)

(снимка 2: финландски фенове се радват заедно с българите след победата над Сърбия)

Следва и една снимка, която е от обектива на sportal.bg, на която се виждат невероятните български фенове:

Първия Български Бутон за споделяне

Започна олимпийската квалификация по волейбол в Арена Армеец, София

На 8 май 2012 г. (вторник) започна волейболната квалификация за Олимпиадата в Лондон. Квалификацията, която се провежда в България събира 8 европейски отбори, от които само победителят ще вземе квота за олимпийските игри. В едната група са отборите на Германия, Словакия, Финландия и Италия, а в другата тези на България, Сърбия, Испания и Словения.