петък, юни 17, 2011

Светкавица пише история - влиза за първи път в А група!

След неразбориите в БФС два отбора от родните ни Б групи получиха златен шанс за промоция в елитния ни ешелон: отборите, заели третото място в Западната Б група (Етър 1924 Велико Търново) и съответно четвъртото в Източната Б група (Светкавица 1922 Търговище). След изиграването на баража, който се състоя днес от 17:00 в Сливен на стадион "Хаджи Димитър" пред около 2500 зрители е ясен и 15-тия член на А група за сезон 2011/2012. Това е отбора на Светкавица, който в своята дългогодишна история влиза за първи път в А група!!!

Самият мач започна ударно, тъй като в 4-тата минута Етър поведе с 1:0 с гол на Тихомир Кънев. След това символичните домакини от Светкавица се поокопитаха и заиграха по-добре. След редица положения изравнително попадение все пак падна! То стана факт в 24-тата минута, след като Николай Вълев - Гонзо навърза трима футболисти на Етър и подаде на Даниел Генов, който изравни. На почивката резултата бе равен 1:1. Второто полувреме започна още по-вихрено и от първото. Този път късметът в началните минути беше за Светкавица! Още в 46-тата минута след удар на Даниел Генов по посока на вратата, Румен Стоянов отклони с глава топката, тя се удари в гредата и влезе зад голлинията. 2-1 за Светкавица!!! Мълниеносците имаха още няколко добри положения броени минути след този гол, но не успяха да увеличат преднината си. Втората част на второто полувреме инициативата беше най-вече на страната на Етър, които в опита си да изравнят дори пуснаха в игра бившия футболист на Левски Екундайо Джаеоба. Етър имаха някои добри положения, но не съумяха да реализират. Това пък стори в 92-та минута Шоколаров от Светкавица, оформяйки крайия резултат 3:1!