петък, юни 18, 2010

Сърбите треснаха немците, поредна изненада на Световното

Преди броени минути завърши драматичния, изпълнен с много жълти и един червен картон, с дузпа и три греди мач между Германия и Сърбия. Западните ни съседи се наложиха над Бундестима с 1:0 с гол в 38 минута на Йованович. В 37' пък Мирослав Клозе получи втори жълт картон и остави съотборниците си с 10 души. Така германците, победили с 4:0 в първия кръг Австралия загубиха от сърбите, които пък първия кръг паднаха с 1:0 от Гана след гол от дузпа. Днес срещу сърбите отново беше дадена дузпа (и то при идентична ситуация като тази в мача с Гана - интересен волейболен прийом), но този път вратарят на Сърбия улови посоката и не позволи топката "джабулани" да влезе във вратата му. След спасената дузпа вратарят Стойкович се прекръсти няколко пъти и благодари на Бог, като за пореден път стана явно колко религиозни и вярващи хора са сърбите. Пропускът от бялата точка в 60' за Германия бе за Лукас Подолски, който се скъса да изпуска, като всичките му удари бяха извън очертанията на вратата, с изключение на удара при дузпата, но за нея вече коментирахме. Ситуацията в групата се заплете. Сърбите не са се отказали да търсят класиране! Още повече, че при равенство в точките се гледат първо преките двубои, а чак след това головата разлика.

Така след първата голяма издънка (загубата на Испания от Швейцария с 0:1) и вчерашната загуба на Франция от Мексико с 0:2, която е пред сигурно отпадане, днес пък германците сътвориха сензацията, като загубиха с 1:0 от Сърбия. А съвсем заслужени победители днес на Nelson Mandela Bay Stadium в Порт Елизабет са западните ни съседи.