понеделник, март 12, 2012

Отчайващо слаб Григор Димитров загуби от Ферер само за час

Най-добрият български тенисист Григор Димитров (номер 102 в света) не успя да се противопостави по никакъв начин на Давид Ферер (номер 5) като загуби срещата във втори кръг на Индиън Уелс след резултат 6:2, 6:2 само за 65 минути игра. Българинът бе пробит цели 5 пъти във всичките си 8 сервис-гейма за целия мач!!! Григор започна добре като поведе убедително с 40:0 в първия гейм на двубоя на свой сервис. Резултатът стана 40:30, но Григор удържа. След това при сервис на Давид Ферер, Григор поведе с 15:40, но не се възползва от възможността за пробив. Ферер изравни геймовете - 1:1. Последва пробив на Ферер за 2:1, който Григор веднага върна - 2:2. Тук всичко по-интересно свърши. След това Григор загуби следващите 4 гейма за загубата в първия сет с 2:6. Григор започна лошо втория сет, като бе пробит за 0:1. След това Ферер затвърди пробива - 2:0. Григор успя да вземе гейма си за 1:2, след което Ферер взе три гейма поред за 1:5, Григор спечели отново подаването си за 2:5, след което Ферер сервиваше за мача. При 40:0 за Ферер той имаше три мачбола на своя страна. Не успя да реализира първия, а втория предаде с една от многото си двойни грешки днес. При 40:30 в третия си мачбол Григор Димитров игра много смело в разигралата се точка, достигна до добра позиция и точно, когато трябваше да завърши със смаш воле на мрежата, той заби топката... в мрежата. Така всичко приключи за него на този турнир. От статистиката може да се забележат следните отчайващи показатели за Григор Димитров: едва 48% спечелени точки на първи сервис и 37% спечелени точки на втори сервис. И Макар с 15 уинъра, Григор завърши и с цели 40 непредизвикани грешки, точно два пъти повече от Ферер, който завърши с 20 непредизвикани грешки, 8 уинъра, 81% от точки на първи сервис и 48% точки на втори сервис. Освен това Ферер реализира цели 5 пробива, за разлика от Григор, който се отчете само с един. Ето я и пълната статистика от мача между двамата във втория кръг на Индиън Уелс 2012: