вторник, април 24, 2012

Челси отстрани Дузпалона с 10 души след 2:2 и ще играе финал в Шампионската лига

В драматичен мач Челси отстрани Барселона и осигури мястото си на финала в Шампионската лига. Дори съдийските аванти не помогнаха на Барселона в този мач, отбор известен още с наименованията Дузпалона и Уефалона. Самият мач изглеждаше доста скучен до 30-тата, 35-тата минута. В този момент обаче падна и първото попадение в мача. Негов автор бе Серхио Бускетс, който откри резултата в полза на своя тим в 35-тата минута - 1:0 за Барселона. Две минути по-късно Джон Тери бе изгонен от турския съдия Джунейт Чакър с директен червен картон, определено пресилен, като бе отсъден и пряк свободен за Барса. От него не последва гол, но такъв падна в 44-тата минута, като Иниеста бе изведен от Меси и удвои за Барса - 2:0. В даденото продължение на първото полувреме обаче Челси върна един гол - само с 10 души Челси намали веднага след като получи втория гол в своята врата, това стана чрез прекрасен прехвърлящ удар на Рамирес. В самото начало на второто полувреме драмата продължи. Бе отсъдена дузпа за Барселона, която обаче бе пропусната от Меси, който нацели горната греда. Отново Меси удари греда в 82-та минута, този път левия страничен стълб на вратата, пазена от Петър Чех. Докато Барса се нуждаеше отчаяно от още един гол и нападаше с всички сили в 92 минута Торес, който преди малко се бе появил на терена на мястото на Дрогба се откъсна и остана сам срещу Виктор Валдес, преодоля го и изравни за 2:2, като по този начин осигури класирането на Челси за финала. Картоните в мача пък са следните: за Барселона: жълти за Иниеста в 50' и за Меси в 71', а за Челси: червен за Джон Тери в 37', жълти за Оби-Микел в 32', Рамирес в 44', Иванович в 48', Чех в 59', Лампард в 72' и Мейрелес в 89', който ще изпусне финала в Мюнхен. Срещу кого ще се изправи Челси там - срещу местния Байерн или срещу Реал Мадрид предстои да разберем утре.