петък, март 09, 2012

Иванов продължава с победите на тенис на маса

В тристранния приятелски турнир без какъвто и да е награден фонд, състоял се на маса номер 2 на комплекса Спортна София в сряда, 7 март, между 14:20 и 16:00 часа участие взеха Светлозар Иванов, Теодора Петкова и Захари Добрев. Срещите бяха оспорвани и след техния край се получиха следните резултати:

Крайното класиране след този тристранен турнир е в следния вид:

1. Светлозар Иванов, общо 11 срещи (7 срещу Захари, 4 срещу Теодора), общо 7 победи и 4 загуби (4 победи срещу Захари и 3 загуби, 3 победи срещу Теодора и 1 загуба), точкова разлика в 11-те гейма: 220:183 (139:125 срещу Захари и 81:58 срещу Теодора).

2. Захари Добрев, общо 12 срещи (7 срещу Светлозар, 5 срещу Теодора), общо 6 победи и 6 загуби (3 победи срещу Светлозар и 4 загуби, 3 победи срещу Теодора и 2 загуби), точкова разлика в 12-те гейма: 227:229 (125:139 срещу Светлозар и 102:90 срещу Теодора).

3. Теодора Петкова, общо 9 срещи (4 срещу Светлозар, 5 срещу Захари), общо 3 победи и 6 загуби (1 победа срещу Светлозар и 3 загуби, 2 победи срещу Захари и 3 загуби), точкова разлика в 9-те гейма: 148:183 (58:81 срещу Светлозар и 90:102 срещу Захари).

Любопитна подробност е, че само на 10 метра от тенис масите в комплекса Спортна София се намира футболно игрище номер 2, на което, докато траеше тристранния приятелски турнир по тенис на маса, риташе топка премиерът Бойко Борисов, избран от спортните привъженици за футболист на годината за 2011. С пестеливи усилия премиерът помогна на своя тим Витоша Бистрица в тази среща, като Захари Добрев сподели, че е видял министър-председателя да вкарва 2 гола (единия от дузпа). Малко преди края на тази футболна среща, дойде и Димитър Пенев, който се поздрави с Бойко Борисов след края на мача.