петък, ноември 14, 2008

Черно Море разби Спартак във "вечното дерби" на Варна

Черно Море се подигра с градския си съперник Спартак, побеждавайки го с унизителния резултат 5:0 в първия мач от 13 кръг на А футболна група пред погледа на 8000 зрители и чужди мениджъри от Бундеслигата. Това е една от най-сериозните загуби на Спартак в историята на градското дерби, или както се изразяват някои фенове на "соколите": "вечното дерби на Варна". Положението на Спартак е много лошо с оглед на класирането в А група и едва ли направената треньорска рокада в отбора точно преди дербито, бе най-уместния вариант. Футболистите на новия треньор на Спартак Атанас Джамбазки не успяха по никакъв начин да се противопоставят на зелено-белите. Първото полувреме завърши при резултат 0:0. Втората част започна с много бурни атаки на домакините, като резултатът бе открит в 51' от Миро Манолов. При 1:0 за Черно Море бе изгонен за втори жълт картон капитанът на Спартак Иванович. В 60' Фернандес покачи за 2:0, а в 74' Илиев направи резултата класически - 3:0. Още едно попадение на Фернандес в 77' и гол на Колев в 80' оформиха крайния резултат - 5:0 за Черно Море в 60-тото издание на варненското дерби. Едва ли и феновете на домакините са очаквали победа с такъв разгромен резултат. Заслужена победа за домакините, а кризата в отбора на Спартак продължава да се задълбочава и дано "соколите" успеят по-бързо да излязат от нея. Успех и на футболистите на Черно Море, следени от чуждите мениджъри и дано последват оферти към тях след изнесения страхотен мач днес!